LİSANS PROGRAMI
Bilgisayar Bilimleri – Uygulamalı Bilişim
Süresi: 3 yıl
ECTS : 180

Uygulamalı Bilimler Programı önde gelen işletmelere, kamu hizmetleri ve kurumları geniş bir yelpaze için bilgi teknolojisi ve uygulaması ile uğraşan işletmeler, profesyonel çalışmak için uygulamalı bilişim alanındaki güncel teorik ve pratik bilgi sunar.
Bu program öğrencilere gelişmiş piyasa ekonomisinin boyutları doğrultusunda bilgi ve becerileri kazandırmak için bir fırsat sunuyor. Uygulamalı bilimler bilişim alanında sunulan bilgi, daha etkin yönetim için bilgisayar bilgi uygulamak öğrenciler için mümkün olacak.
Bilgisayar laboratuarında Yeterlik öğrencileri onlara gerekli pratik becerileri almak için fırsat sağlayacaktır .
Programlama, Uygulamalı Yazılım, Veritabanı Yönetimi, Yönetim, Makro Ekonomik Analiz, Makro Ekonomi, Yazma ve Sunum Becerileri, İnsan Kaynakları Yönetimi ve diğer alanlarda yapılacak ileri düzeyde bir spektrum yönetimi için bilginin  tamamlanması öğrenciler için yüksek bilgi seviyesine ulaşacaktır.
Eğitim ile teorik bilgilerin güçlü etkileşim uygulamalı çalışmaları bu fakültede dayanmaktadır. Yani, Kosova’da mevcut olanların eylemleri ve yönetimsel destek gereksinimleri özellikleri benimseyerek, piyasa ekonomisi koşullarını yönetmek için öğrencilerin bilmesi mümkün olacak. Bilgi yönetimi edindikleri becerileri yüksek düzeyde öğrencilerin düzeyini artırıcaktır.
İş girişimleri, yönetim bilgi sistemleri, bankalar, kamu kurumları, bilişim alanında eğitim yönetiminde kamu ve özel işletmelerin yönetimi: bu fakültede kazanılan bilgi ile, öğrencilerin başarıyla çalışacak nitelikli olacak özellikle programlama alanında, farklı hizmetler için araştırma kurumları, danışmanlık ve daha enstitülerde çalışmak mümkün olacaktır.