Bu programın mezunları, uluslararası ilişkiler ve diplomasi , mevcut ulusal ve uluslararası sorunlara ilişkin kendi uygulamaya dayalı bir düşünce tarzı geliştirilmesi, ileri düzeyde bilgi almak mümkün olacak; öğrenciler küresel olaylarını ve bölgesel siyasi düzeyinde analitik becerilerini güçlendirerek; uluslararası ilişkiler ve diplomasi bilgi elde etme aracı olarak bilimsel yöntemde gelişmiş bilgi almalıdır, yeniliklerin takip aladında planlama yolları ampirik araştırma, eleştiriler yaklaşım çalışma alanında göstericileri ve bilimsel keşif konuları araştırmak.
Farklı beklenen bir sonuçgenelyönetimkendi alanındazorlu vekarmaşık durumları kopyalama öğrencilere beceri, ve toplumu inşa etmek yeteneğidir. Ayrıca, öğrencilerin yerel ve uluslararası hükümet ves ivil toplum örgütleri, idari ve teknik becerilerini pekiştirmek gerekir.
Bu programın mezunları, ülkelerinde diplomatik ve konsolosluk görevlerine olarak gerekli özel niteliklere sahip sivil hizmet alanlarında iş bulmaları mümkün olacak. Uzman diplomatik profillere katılmak, uluslararası ilişkiler genel bilgi üstüne uzmanlaşmış bilgi etmek, öğrencilerin odak noktasıdır