Eğitim programımızın ilk iki yılında yer alan temel tıp bilimleri ve diş hekimliği dersleri ile pratik uygulamaları; Tuzla Kampüsümüzdeki “Sağlık Bilimleri Eğitim Kompleksi”nde, Diş Hekimliği ve Tıp Fakültelerinin son teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarında ve dersliklerde gerçekleştirilmektedir. İlk iki yılda alınan ‘Kariyer ve Yaşam Dersi’ ile seçmeli dersler de; öğrencilerimizin ilgi duydukları farklı alanlarda bilgi ve beceri kazanarak kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır.

Diş hekimliği alanındaki çağdaş gereksinimler doğrultusunda, güçlü ve donanımlı akademik kadromuz tarafından hazırlanan eğitim programımız sayesinde; fakültemizden mezun olan öğrencilerimiz, ağız ve diş sağlığı konusunda teorik ve pratik açıdan en güncel bilgi ve becerilerle donatılmış şekilde, ezbere dayalı olmayan, öğrenmeyi ve bilgiye erişmeyi bilen, bağımsız çalışabilen yetkin diş hekimleri olarak meslek yaşamlarına başlayacaklardır.

Fakültemizde beş yıllık diş hekimliği eğitim programını başarıyla tamamlayarak, “Diş Hekimliği” diplomasını alan ve “Diş Hekimi” (Med. Dent.) unvanı ile mezun olan öğrencilerimizi, çok geniş bir meslek yaşamı ve kariyer olanakları beklemektedir. Özel muayenehanelerinde hizmet verebilirler; kamu ya da özel diş hekimliği kurumlarında veya kuruluşlarında çalışabilirler; diş hekimliği doktora programlarına başvurarak doktora yapabilir ve sonrasında akademik kariyerlerine devam edebilirler; Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı’nda (DUS) başarılı oldukları takdirde, uzmanlık eğitimine başlayabilirler.

Fakültemiz; güçlü ve daha da güçlenecek olan akademik kadrosuyla, çağdaş diş hekimliği eğitimine iddialı ve kararlı bir şekilde devam etmektedir.

Öğrencilerimize başarılar dileriz.